Alchymista

8. dubna 2014

« 1 z 2 »

Na Letné, hned za rohem od Sparty, jsme se vydali na návštěvu podniku, který si sice říká cukrárna, ale na nás spíš působí dojmem kavárny s dortíky. Vydali jsme se sem na průzkum hlavně proto, že Alchymista je známý pro svou krásnou zahradu  s posezením ve vnitrobloku a ani jeden jsme tam ještě nikdy nebyli.

Zahrada je opravdu krásná a vřele doporučujeme za každého ročního období snad kromě zimy. I vnitřek interiéru je povedený – vyznačuje se zejména klasickou kavárenskou útulností dřevěných židlí i stolů, kavárenským dekorem a pravidelnou přítomností pražských kavárenských povalečů a hipsterů. I když nutno podotknout, že dvakrát trendy tento podnik není, neboť je to již dlouho stálice mezi pražskými kavárnami/cukrárnami.

Ochutnali jsme následující:

Brownie, který by se nestal zrovna vítězem v hitparádě brownies. Měl na sobě netradičně výraznou polevu, která chutnala jako bonbóny Slavia, ale bohužel ničím jiným nás nezaujal.

Francouzský koláč, který se vyznačoval tím, že v něm bylo hodně jablek na silném korpusu. Nemohli jsme se shodnout, jestli byl na nás koláč moc sladký nebo tak akorát.

Čokoládový dort black and white, který neurazil, ale ani nenadchnul. Shodli jsme se, že je to ideální dort k nasycení, když má člověk zrovna hlad.

Jablečný dort, který chutnal jako štrúdl, jen s korpusovým těstem.

Poprvé jsme se také rozhodli hodnotit, který dort nám nejvíce chutnal. Hodnotíme jako ve škole, tedy jednička je nejlepší známka a pětka nejhorší. Vyhrává tedy vždy dort s nejnižším součtem bodů – jako u maturity:

  Alex Míra Pája Peťa CELKEM
Brownie 1 1 2 3
Francouzský koláč 3 2 1 1
Jablečný dort 2 3 3 2 10
Čoko dort 4 4 4 4 16

Celkový dojem: příjemná obsluha, dlouhá otevírací doba, skvělá zahrádka, jen ty dorty nás moc nenadchly. Takže bychom tuto cukrárnu volili spíše na posezení, relax, kávu s dortem, bez většího kulinářského očekávání. Paradoxně nejvíce nám chutnaly nápoje – jejich domácí limonády kombinovaly zajímavé ingredience (mango, bazalka, okurka, bezinka, víno).

Odkazy:

Stránky podniku

Recenze odjinud

Aktuálně.cz (1. příspěvek ve videu)

Mapa:

One thought on “Alchymista

  1. Kdyz si nedate tani nejvyhlasenejsi dorty, tak se nedivte;-) Titulni Alchymista a Mont Blanc me vzdycky donuti dlouho premyslet, ktery si vybrat!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..