Amato

28. února 2017

« 1 z 3 »

Do „Gelateria & Caffé Amato“ na Letné – zmrzlinárny, kavárny a cukrárny v jednom – jsme se vypravili z ryze praktických důvodů, a to aby Pája s Peťou po přestěhování do nové čtvrti (z Vinohrad na Letnou) netrpěli nedostatkem cukru! Po návštěvě Amata o ně ale strach už nemáme, skvělé dortíky mají totiž hned za rohem.

Amato je jeden z vyhlášených letenských podniků a na zmrzlinu sem chodí celá Praha. Jejich příchutě jsou inspirativní a zmrzlina kvalitní. Vyrábějí si ji sami přímo před očima návštěvníků, protože do „továrny“ na zmrzlinu lze nahlédnout skrz prosklenou zeď. Většinu dortíků mají od rodinného pekařství Petry Eisové Upekla.cz, takže k jednotlivým dortíkům od Upekla.cz přidáváme odkazy, abyste se mohli podívat na složení, cenu a profi fotky přímo od zdroje. Z dortíků z našeho výběru si v Amatu dělají sami jen tiramisu a cannoli. K interiéru podniku – je to zvláštní směsice čistého designu s „hipsterskými“ prvky a odkazů na Itálii, která vytváří přátelskou a uvolněnou atmosféru k posezení.

Nejvíce nás zaujal pusinkový dort, který se skládal z několika nečekaných vrstev. Celý zákusek držel pohromadě tmavý sušenkový korpus (à la Oreo), který tvořil i nejspodnější vrstvu dortu. Další vrstva byla karamelovo-oříšková a všem nám připomínala tyčinku Snickers. Třetí vrstva byla cheesecakeová, následovaná tenkou vrstvou čokoládové polevy a korunovaná sněhovou pokrývkou. Naprosto atypický dortík, ve kterém se toho „hodně děje“ a který byl hodně sladký.

Druhé místo obsadil karamelový cheesecake, který nebyl z Philadelphie, ale spíše z něčeho méně tučného, protože náplň chutnala odlehčeně. Karamelová vrstva posazená na náplni byla z dobrého vyšlehaného karamelu. V porovnání s ostatními byl dortík přiměřeně sladký.

Je trochu s podivem, že citrónový cheesecake nás v Amatu vůbec nezaujal a skončil až poslední. Chutnal jako citrónové pomazánkové máslo a jeho krusta byla jako velmi tlustá „vysušenka“ bez chuti. Na webu Upekla.cz jsme sice citrónový cheesecake našli, ale podle fotky se svým vzhledem a konsistencí vůbec nepodobá tomu, který jsme v Amatu ochutnali, takže si nejsme moc jistí, odkud tento cheesecake vlastně byl.

Jako třetí se umístilo tiramisu, které naprosto nadchlo Páju s Peťou, ostatní však už méně. Tiramisu bylo hodně sladké, „lepkavé“ (mascarpone se hodně táhlo) a kakaové, ale méně kávové. Jak už jsme mnohokrát psali, tiramisu je jeden ze zákusků, na kterém se málokdy dokážeme shodnout, protože každý má rád tu „svoji“ variantu. U varianty v podání Amata je však velká šance, že vás zaujme a rádi se tam na něj budete vracet.

O čtvrté a páté místo se podělily dva dortíky – bezlepkový mandlový dortík a čokoládový dort s mascarpone.

Jako vždy nás velmi těší, když jsou cukrárny a kavárny vstřícné k různým dietologickým potřebám a bezlepkáři výběrem mandlového dortíku určitě neprohloupí. Nedokázali jsme se sice shodnout, jestli na nám dortík přišel spíše moc máslový nebo moc vysušený, nicméně je fakt, že se skládal z několika vrstev dortového korpusu prokládaného krémem a mandlemi. Chutnal tedy hodně mandlově a relativně odlehčeně.

Na čokoládovém dortu s mascarpone nám nejvíce chutnal šlehačkový krém a marmeláda, která oddělovala jednotlivé vrstvy dortového korpusu. Trochu podivná nám přišla vrchní čokoládová vrstva, která byla pramálo čokoládová a hodně tuková. Celkově průměrný čokoládový dortík, který příznivce čokoládových dortů nezklame, ale zároveň ničím nevynikne.

Italský dezert cannoli, původem ze Sicílie, skončil na předposledním místě ne proto, že by nebyl dobrý, ale jednoduše proto, že téměř všechny dortíky v Amatu byly dobré až moc a s ohledem na náš systém hodnocení (nehodnotíme jednotlivé dortíky známkami jako ve škole, ale každý si určíme své pořadí favoritů) vždy nějaký dortík musí skončit na posledních místech. Cannoli v podání Amata mělo moc dobrou krustu a jemnou náplň, která byla sladká – prostě tak akorát.

Amato bychom určitě doporučili pro jejich dortíky a zmrzlinu, ale zatím nedokážeme odhadnout, jak si stojí v silné konkurenci dalších letenských podniků. Kavárna-cukrárna-zmrzlinárna v každém případě nabídne příjemné posezení, mají tu i dětský koutek a jsou dog-friendly, a za návštěvu tak určitě stojí.

Alex Míra Pája Peťa PB Celkem Pořadí
Cannoli 4 2 6 6 6 24 6
Tiramisu 5 5 2 1 7 20 3
Citrónový cheesecake 6 6 4 4 5 25 7
Pusinkový dort 1 4 1 5 1 12
Čokoládový dort 7 1 5 7 2 22 4-5
Mandlový bezlepkový dort 2 7 7 3 3 22 4-5
Karamelový cheesecake 3 3 3 2 4 15 2

Odkazy:

Facebook podniku

Recenze odjinud:

Expats.cz (v angličtině)

TripAdvisor

Mapa:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..