cafe ~ cafe

26. listopadu 2014

Návštěva kavárny Café Café byla nápadem Alex, která je do kavárny naučena chodit na výborné dorty, byť se kavárna na dorty vůbec nespecializuje. Je to totiž kavárna s dobrým teplým i studeným jídlem, alkoholickými drinky, ale i s dobrou kávou a dorty. Její atmosféra a založení se vyznačuje mimo jiné už tím, že na vstupních dveřích je nápis „zákaz vstupu v outdoorovém oblečení“ a obsluhující personál v jistou dobu nosil růžová trička s nápisem „straight friendly“. Typický návštěvník této kavárny neexistuje, ale většinou se bude jednat o kategorii „české pseudocelebrity, party people, VIPs“. Je však nutné podotknout, že přístup obsluhy je milý a profesionální.

K naší návštěvě se vážou tři příběhy. Příběh první je o Mírovi a jeho k lásce k outdooru. Míra do kavárny přišel jako první a nic netuše se posadil ke stolu a přes opěradlo židle přehodil svoji softshellovou bundu. Nedlouho poté přišla pobavená Alex, která si všimla samolepky „zákaz vstupu v outdoorovém oblečení“, kterou o pár dnů dříve kamarád našeho kamaráda vylepil na dveře své prodejny s luxusní obuví. Akce sklidila velký mediální ohlas a Míra jeden z článků na iHNed.cz hned okomentoval na svém facebooku s uštěpačnou poznámkou: „Fakt by mě zajímalo, co má tenhle nudnej týpek za problém. Podle mě by měl víc chodit do lesa, ostatně v tom svetru vypadá jako myslivec.“ Vůbec ho při tom nenapadlo, že Michala Kučeru už dříve potkal, protože v mysliveckém úboru ho nepoznal a byl pak hodně překvapený, když mu Peťa připomněl, o koho jde.

Příběh druhý se váže k Tobíčkovi – dříve než jsme si vůbec stihli otevřít lístek s nabídkou, Tobičkovi exklusivně přistál na stole jeho vlastní pochoutkový set, a to mini miska s vodou a mini miska s dětskými piškoty. Tobíček toto velmi ocenil, ale nejvíce dojata byla samozřejmě Alex, kterou si tímto kavárna ještě více koupila.

Třetí příběh se stal na konci naší návštěvy – do účtu za útratu nám zapomněli napočítat dva ne zcela levné mléčné koktejly, na což jsme obsluhu vzápětí upozornili. Obsluha však byla tak milá, že nám úhradu koktejlů úplně prominula.

A teď k samotným dortům:

Banánový dort s karamelem nebyl zpočátku favoritem, ale všechny nás ve výsledku uchvátil. Tři vrstvy dortu byly perfektně chuťově vyvážené – sušenková krusta (sušenky chutnaly a lá „Lotusky“ – takové ty karamelové sušenky ke kávě), čerstvé banány a karamel. Nejdůležitější na dortu byl samotný karamel, který nebyl klasicky připravený z cukru, ale z kondenzovaného mléka. Takový karamel se nelepí na zuby, má vláčnou hutnou strukturu a není tak sladký. Byl to také vůbec první dort, na kterém jsme se všichni do jednoho shodli jako na vítězi večera.

Makový dort nás příliš nezaujal a jeho chutě nešly dohromady. Bylo v něm málo máku a hodně krému, kterýžto poměr bychom chtěli přesně naopak. Jednou z chutí dortu byla také citronová poleva nebo meruňková marmeláda, ale nedokázali jsme se shodnout.

Dort Café Café měl být podle všeho vlajkovou lodí mezi dorty podniku, ale naše očekávání bohužel nenaplnil. Dominantní chuť dortu se velmi podobala chuti jogurtu „Florian vaječný likér“ a vaječný likér byl k dortu dokonce přinesen v malé konvičce (štamprličce).

Schwarzwaldský dort na první pohled vypadal docela obyčejně, ale Míra si ho neomylně vybral kvůli čokoládě a višním. A višně opravdu nezklamaly. Alex nejvíce připomínaly kandované třešinky, co se dávají do drinků. Mírovi se zase vybavila vzpomínka na geniální vafle s třešňovou omáčkou s kousky ovoce, které pár let zpátky jedl na vánočních trzích v Maastrichtu. Ať tak či tak, bylo jich hodně a skvěle podtrhly chuť čokolády a nadýchaného korpusu.

A malá poznámka mimo hodnocení Cukroušů – Alex vřele doporučuje marcipánový dort s lesním ovocem, který si vždycky přeje k narozeninám a který bohužel v den Cukroušů neměli v nabídce.

Hodnocení jako ve škole – čím nižší číslo, tím lepší. Celková známka je součet jako u maturity.

Alex Míra Pája Peťa CELKEM
Banánovo-karamelový 1 1 1 1
Makový 4 4 3 2 15
Cafe Cafe 3 3 4 4 13
Schwarzwald 2 2 2 3 9

Ačkoli Café Café není cukrárnou, ale spíš kavárnou a snad i trochu barem, rozhodně bychom podnik doporučili i těm, co mají rádi sladké. Jedinou vadou na kráse může být hlučnější prostředí (podnik je oblíbený) a vyšší ceny, které však odpovídají kvalitě a lokalitě.

Odkazy:

Stránky podniku

Facebook podniku

Recenzce odjinud:

Lidovky.cz

Mapa:

2 thoughts on “cafe ~ cafe

    1. Z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že v Cafe~Cafe Vám rádi připraví i celý dort na přání. Alex z Cukroušů zde má ostatně svého narozeninového favorita!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..