Cheecup

7. května 2016

« z 3 »

Cheecup byl v našem hledáčku už delší dobu, neboť jej Alex doporučila její kamarádka z gymnázia. Do cukrárny jsme se vydali z architektonické procházky po Nuslích a dopřáli si opravdu poctivou dávku sladkého, protože Míru (a tatínka PB, který s námi ovšem nebyl), čekal hned druhý den Pražský mezinárodní maraton.

Cukrárna se tak trochu skrývá na rohu klidného Nedvědova náměstí hned za Podolskou vodárnou, do centra je to však jen pár minut. Všem se líbilo neformální sezení u stolečků na ulici, kde jsme se díky útulnému okolí cítili jako doma. Jak už samotný název napovídá, v cukrárně ochutnáte zejména cheesecaky a cupcaky. Výjimkou při naší návštěvě byl v našem případě čokoládový croissant a slané pochutiny (panini, bagety, plněné croissanty) společně s dobrým vínem.

Cupcake s vlašskými ořechy to bohužel „projel“. Bohužel proto, že nás nalákal svým zevnějškem, ale chutnal jako ořechová bábovka s tuhým a mastným krémem bez výraznější chuti. Jsme zvyklí, že to bývá spíš naopak, tím větší to proto bylo zklamání.

Čokoládový cupcake moc chutnal Alex, cukrouší milovnici cupcaků. Čokoládový, vláčný, s chutným krémem. Naopak ostatním připadal hodně těžký. Asi se ke cupcakům ještě musíme projíst anebo hledat jinde.

Jasmínový cheesecake nebyl vůbec cítit po jasmínu, chutnal spíše smetanově. Tučná a lepkavá konzistence mu vysloužila prostřední pozici. Můžeme ho doporučit těm, co rádi ochutnávají nové příchutě.

Meruňkový cheesecake chutnal dobře a vyváženě, ale meruněk v něm mnoho nebylo: připadal nám spíš jako „dort s meruňkovou příchutí“ než „meruňkový dort“ (à la „cukrovinka s čokoládovou příchutí“ místo čokolády, i když tak zlé to zase nebylo 🙂 ). Cheese vrstva byla hutná a vydatná, ne příliš sladká a celkově zákusek zanechal dobrý dojem.

Mandlový cheesecake byl naopak výrazně mandlový, skoro až jako mandlový (nebo marcipánový) dort. Pokud máte rádi mandle či amaretto, bude pro vás jasnou volbou!

Cheesecake bez příchuti, plain nebo prostě jen cheesecake jsme si museli na obsluze doslova „vydyndat“ (čekal na nás schovaný v kuchyni), ale rozhodně jsme nelitovali. Jednoduše výtečný cheesecake, který nechutnal ani po tvarohu, ani po smetaně, ani po ricottě, ale po sýru Philadelphia (ze které byl vyroben), což je v Praze raritní úkaz (!). Nám tato jednoduchá varianta chutnala nejvíc ze všech a v kombinaci s korpusem z lotus sušenek v našem hodnocení přesvědčivě zvítězila.

Karamelový cheesecake byl hodně smetanový, na tmavém korpusu, který chutnal jako ze sušenek Oreo. Ale právě korpus (předpokládáme že byl opravdu z tmavých sušenek) ho odsunul na předposlední příčku.

Bobík aneb mini čokoládový dezert nejisté definice chutnal jako velká čokoládová pralinka. Dobrý, hutný, určený pro skromné mlsání u kávy. Jen si jich nesmíte objednat pět. 🙂

Cheecup je moc příjemná kavárna a cukrárna v klidném a přátelském prostředí. Dog-friendly, baby-friendly, bike-friendly v nenápadném zákoutí Podolí na dostřel od Vltavy, kam z náplavky od Výtoně dojdete procházkou za 10 minut. Rozhodně se sem zase rádi vrátíme.

Alex Míra Pája Peťa PB CELKEM
Cupcake s vlašskými ořechy 8 8 5 3 8 32
Čokoládový cupcake 2 7 7 7 4 27
Jasmínový cheesecake 7 4 4 5 3 23
Meruňkový cheesecake 5 3 3 4 1 16
Mandlový cheesecake 3 1 2 1 7 14
Plain cheesecake 1 2 1 2 2 8 ♥
Karamelový cheesecake 6 5 8 6 6 31
„Bobík“ čili mini „něco“ 4 6 6 8 5 29

Odkazy:

Facebook podniku

Stránky podniku

Recenze odjinud:

Expats.cz (v angličtině)

Scuk.cz

TripAdvisor

Storyous

Mapa:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..