Choco Café – U Červené židle

18. února 2015

« z 2 »

Choco Café U Červené židle (Červená židle) je podnik proslulý svojí horkou čokoládou. Můžete si tu vybrat mezi mléčnou, hořkou, extra hořkou, a to v několika různých velikostech a vydáních (rozuměj „země původu“). Hladoví či mlsní si můžou dát i drobný slaný či sladký zobec. Útulný interiér obzvláštňují vysoké vitríny s nabídkou čokolád a sbírka židlí, kde byste marně hledali dva stejné exempláře.

Červená židle není klasickou cukrárnou, proto byste tu marně hledali kremrole, věnečky či větrníky. Nabídka dortů a zákusků je přesto docela široká a my jsme z nich ochutnali tyto: višňový cheesecake, čokoládový cheesecake, mascarpone dort s malinami, mrkvový dort a sicilský dort. Navrch jsme samozřejmě ochutnali i mléčnou a hořkou horkou čokoládu.

U mrkvové dortu se nám dokonale potvrdily již vysledované cukroušovské stereotypy. Páje připadal jako ten nejlepší mrkvový dort, co kdy jedla (to však tvrdí vždycky), Mírovi se zdál málo mrkvový (to také říká vždycky) a Alex, která si vždy mrkvový dort vybere jako svého černého koně, pro změnu remcala, že to zase není ono. Asi bychom si měli zkusit upéct vlastní.

Sicilský dort nechutnal ani trochu jako dort, nýbrž jako čokoládová bábovka šmrcnutá pomerančem s cukrovou polevou. Na bábovku to byla výborná kombinace, ale většině z nás přesto zákusek nezachutnal. Když už jsme u těch stereotypů, Páju samozřejmě zaujala příchuť pomeranče (má úchylku na citrusy).

Mascarpone dort s malinami byl naopak hvězdou večera. Překvapivě nechutnal po tvarohu, byl lehký, svou konzistencí hladký a svěží po malinách. Peťa prohlásil, že by tento dort mohl jíst klidně každý den, aniž by se ho přejedl.

Čokoládový cheesecake chutnal podle Alex jako termix (ha ha ha už zase!). Míra dodal, že sice ano, termix tam cítí, ale termix jeho dětství (rozumějte bez škrobů a stabilizátorů), teď už takové nedělají (Alex mu však nevěří – už zase). Peťa nebo Pája (už nevíme kdo z nich) pak dort označili jako takový šedý čokoládový průměr. K dobru mu budiž připsáno, že korpus chutnal báječně – po karamelových sušenkách.

Višňový cheesecake se zalíbil zejména Peťovi, protože je zjevně osvobozen od DPH (vizte foto). Čili dort jako stvořený pro daňový ráj. Chuťově to byl standardní, ba téměř generický dort. Míra smutně dodal, že to nebyla taková vášeň, jak by stereotypně od višňového dortu čekal.

Červená židle je výborným místem na posezení s přáteli v samém centru města, ale snad přemírou turistů lehce ztrácí na jiné podniky s osobitou atmosférou. Čokoládu zde umí skvěle, ale na dort vám raději doporučíme jiné podniky.

Alex Míra Pája Peťa CELKEM
Mrkvový 3 3 2 3 11
Sicilský 2 5 4 4 15
Malinový s mascarpone 1 1 1 1 4
Čokoládový cheesecake 5 2 3 5 15
Višňový 4 4 5 2 15

Odkazy:

Stránky podniku

Facebook podniku

Recenze odjinud:

Ihned.cz (za placenou bránou)

TripAdvisor

Yelp.cz

Mapa:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..