Kavárna Pod Lipami

10. srpna 2015

« 1 z 3 »

Ačkoli to tak v polovině října může vypadat, ani v létě Cukrouši nezaháleli a vypravili se na dortíky pod lípu. Přesněji do Kavárny Pod Lipami. Historicky první venkovní posezení nás zastihlo ve dnech vpravdě tropických, kdy by si příznivci sladkého z pudu sebezáchovy měli dát spíš zmrzlinu a ledovou tříšť, ale nás ani v 35°C v osm večer chuť na zákusky nepřešla.

Kavárnu Pod Lipami najdete hned za rohem od rušné křižovatky na Letenském náměstí, ale přesto nabídne příjemné a klidné posezení pod vzrostlými stromy. Interiéru dominuje velký barový pult s ručně psanou nabídkou ne nepodobný tomu v karlínském Šálku kávy, ale jinak je zařízený spíše prostě.

Rybízový dort nám svou kombinací s kokosem připadal trochu divoký – jako by nevěděl, čí je. Někdo dokonce řekl, že byl tak zvláštní, „až jsme se z toho zjevili“. Alex připomínal klasickou nadýchanou babičkovskou piškotovou buchtu na steroidech.

Cheesecake nám skutečný cheesecake nepřipomínal ale ani z rychlíku. Pokud měl nějakou chuť, „nebyla dobrá“. Stručně řečeno, po všech návštěvách cukráren kdejaká tvarohová buchta jako cheesecake neobstojí.

Makový dort vypadal moc pěkně, ale stal se největším zklamáním večera. „Přízemní“, „makovec, co se zmorfoval“, ale na jeho obranu dodáváme, že byl vláčný a ne vysušený.

Mrkvový dort byl hodně mrkvový, vlastně jsme v něm necítili skoro nic jiného. Mírovi se líbilo, jak i na řezu zůstal pevný a rovnoměrný.

A protože jsme i po čtyřech dortech měli chuť pokračovat, objednali jsme si i brownie, který byl podáván s poctivou porcí šlehačky a sezónním ovocným přelivem. Z našich dojmů – perfektní, ani ne moc sladký, hořký, suchý nebo vlhký – prostě tak akorát.

Kavárnu Pod Lipami můžeme rozhodně doporučit. Pro příjemné posezení, obsluhu i relativně slušné dortíky. Moc nám chutnaly i domácí limonády. K jídlu vám nabídnou drobné občerstvení, na večeři by to ale nestačilo.

Alex Míra Pája Peťa Host – PB CELKEM
Rybízový 3 4 2 3 4 16
Cheesecake 5 3 3 4 3 18
Makový 4 5 5 5 5 24
Mrkvový 1 2 4 1 2 10
Brownie 2 1 1 2 1

Odkazy:

Stránky podniku

Facebook podniku

Recenze odjinud:

iHned.cz

Yelp.cz

Mapa:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..