Lelí’s Cupcakes

21. prosince 2016

« z 3 »

Lelí’s cupcakes jsme podpořili v jejich startovací kampani na portálu Hithit, za což jsme si vysloužili sadu šesti cupcakes, jméno Cukroušů na zdi slávy a s tím spojenou motivaci pro návštěvu nově otevřené kavárny specializující se na cupcakes.

Prostor kavárny nás příjemně překvapil, ba přímo nadchnul. Bílý interiér s otevřenou kuchyňkou navozuje přátelskou atmosféru a oči můžete nechat jak na cupcakes, tak na krásných ilustracích na zdech a dekoru od autorky Markéty Jinochové (aka Myyna). Její tvorbu určitě stojí za to sledovat (a kupovat), i když Vás cupcakes moc „nebaví“. Potěšeni nabídkou i interiérem jsme ochutnali všechny cupcaky, které byly právě v nabídce – tedy krásných devět kousků:

Slaný karamel byl skvostný. Měkká karamelka na povrchu, krém přesně tak slaný, aby to ještě bylo příjemné, a těsto připomínající dobré brownies, které se rozplývalo na jazyku. Jednoznačný vítěz večera. Pokud máte rádi Bretaň, odkud slaný karamel pochází, případně se nebojíte zkoušet netradiční příchutě, caramel au beurre salé si vás získá.

Malinový cupcake byl na první pohled atraktivní svým zevnějškem. Krém v žíhaných odstínech růžové až fialové na tmavém korpusu a s velikou malinou a dvěma borůvkami na povrchu patří mezi ty zákusky, které se jedí očima. Na fotce je společně s de luxe čokoládovým cupcakem, který se umístil na šestém místě a na kterém nám nejvíce chutnala hutná čokoládová pralinka na čokoládovém krému.

Zasloužené třetí místo si získal perníkový cupcake ze speciální vánoční edice. Béžový krém ozdobený kulatým perníčkem dělal čepici jemně kořeněnému korpusu. A uvnitř na nás čekalo další překvapení v podobě výborné domácí marmelády. Pokud máte rádi perník, určitě cupcake ochutnejte. I když si možná budete muset počkat zase až na Vánoce.

Bramborovou medaili získal cupcake „pro dobrou věc“ Loono. Tedy prsatý cupcake označený výraznou cedulkou, že 10 Kč z prodejní ceny zákusku putuje ve prospěch nadačního fondu Loono, který vešel ve známost díky své netradiční kampani Prsakoule.cz na boj proti rakovině. Kdo ji neznáte, mrkněte na jejich web! V každém případě cupcake chutnal jako brownie s nugátovým krémem a zdobila ho velmi autenticky vyhlížející prsa vyrobená z marcipánu.

Red velvet je mezi cupcaky tradiční příchutí (přesněji barvivem) a ochutnali jsme ho už na Prague Cake Festivalu. Červený opravdu byl, ale těsto nebylo chuťově moc zajímavé a krém byl těžce máslový. Výsledný dojem se snažila zachránit čerstvá jahoda, ale v tom „červenému sametu“ konkuroval i následující vanilkový cupcake.

Vanilkový cupcake byl druhým vánočním speciálem. Vypadal krásně vánočně „zasněženě“ s ozdobnou vločkou na povrchu, bohužel však chutnal docela obyčejně. Korpus byl trochu vysušený a krém, jak už bylo řečeno výše, až příliš máslový.

O poslední dvě místa se dělily cupcaky veganský a bezlepkový, asi zejména proto, že nejsme na bezlepkovou a bezzvířátkovou stravu dostatečně přivyknutí. Nicméně oceňujeme, že Lelí i na tyto speciální požadavky myslí.

U Lelí v cupcakárně se nám moc líbilo, ale to i proto, že v útulné cukrárně jsme těsně před zavírací dobou zůstali sami jen s milou paní cupcakeovou. Návštěvu proto bez váhání doporučujeme i vám, potěší všemi smysly (a všechny smysly). Cukrárna je navíc babyfriendly (dětský koutek je vybaven opravdovou mini kuchyňkou) i dogfriendly.

Alex Míra Peťa PB Pája CELKEM POŘADÍ
Bezlepkový 9 9 9 8 8 43 9
Veganský 8 8 6 9 9 40 8
Malinový 4 2 5 2 2 15 2
Čokoládový de luxe 5 4 7 1 7 24 6
Loono – prsa 2 6 3 3 5 19 4
Slaný karamel 1 1 4 4 1 11
Vánoční vanilkový 7 7 8 5 6 33 7
Red Velvet 6 5 2 6 4 23 5
Vánoční ginger 3 3 1 7 3 17 3

 

Povídání odjinud:

Velký rozhovor s Lelí na Storyous

Odkazy:

Facebook podniku

Leli’s Instagram 

Mapa:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..