MojeCukrářství.cz

2. února 2016

« z 3 »

Moje cukrářství bylo otevřené v srpnu 2015 a najdete ho hned vedle Bílé Labutě na místě bývalého knihkupectví. Cukrárny jsme všimli díky svému vypěstovanému radaru na cukrárny, a to dokonce dvě naše radarové jednotky nezávisle na sobě, což už je něco. Podnik nevypadá jako klasická cukrárna – nachází se mezi juice barem a prodejnou zdravé výživy, eskalátor naproti pultu vás pak odveze do vegetariánské restaurace – jak jste již asi pochopili, je průchozí. Prostě takový food court. Samotná cukrárenská část však vypadá zcela jako cukrárna a bylo nám tam příjemně.

Dorty si v Mém cukrářství vyrábějí sami přímo na místě a je znát, že jsou čerstvé a z kvalitních surovin. Majitele jsme nezastihli, ale obsluha byla velice příjemná a vstřícná k pejskům.

Čokoládový dort s názvem Monet byl podle Alex prudce normálním čokoládovým dortíkem, který se nevyznačoval ničím speciálním. Čokoládová pěna na netradičním korpusu byla snad jen mírně netradičně doplněna čokoládovou pralinkou, kterou můžete svému kamarádovi nenápadně ukradnout. Dobrý materiál pro nenechavce.

Punčový dort byl vláčný, chutný, s poctivou polevou z hořké čokolády. Rekordman co do rozptylu hodnocení, ale podle Peťových slov „na punčák hodně dobrý“. Minimálně svou nadpunčovou porcí.

Mrkvánek nám příliš nechutnal, ačkoli jinak mrkvové dortíky máme moc rádi. Přišel nám málo mrkvový a nelíbila se nám kombinace těsta se smetanovým krémem a jemně slaným karamelem.

Borůvkový páj zcela nepřekvapivě nejvíce chutnal Páje, ale také vyhrál v celkovém hodnocení. Borůvky byly moc dobré, skoro jako čerstvé, linecký korpus lehoučký a nepřeslazený, což obzvlášť oceňujeme, protože díky tomu nepřebil chuť ovoce.

Tvarožník alias broskvový dort nejvíc chutnal Mírovi a Evce, zejména díky tvarohu našlehanému se smetanou (prostě takový Pribináček). Zformoval se však také tábor zavilých odpůrců vedený Alex, který pro něj příliš lichotivá slova nenašel: děs, nesourodé, suché, bez broskví(!). Obrázek si tak budete muset udělat sami.

Banánová pěna nás předem navnadila svým netradičním zevnějškem – takový žlutý želatinový bobek s malým banánkem z čokolády. Z ne zcela jasného důvodu však nikomu moc nechutnal, i když Alex zapřísáhle tvrdí opak (výsledky o tom však příliš nesvědčí).

Kávový dort nám vybrala pozdě příchozí cukrouší hostka DH alias Danka, která je stejně jako Pája lékařka, proto jsme jí výměnou za dortový úplatek pozdní příchod odpustili. Míra se bál, že na dortu budou skutečná kávová zrnka, se kterými jsme se už jednou setkali, ale tentokrát byla zrnka z čokolády. Moc dobrá mokka příchuť, možná trošku tvrdší korpus, ale celkově vyvážená chuť.

Moje cukrářství si určitě své příznivce najde (už jen kvůli rychlosti a umístění), ale nás ne zcela přesvědčila rozdílná úroveň dortů a nejsme si jistí umístěním do průchozího prostoru. Pro rychlou pracovní schůzku nad dortíkem nebo odskok na dort s miminkem v kočárku však poslouží skvěle. Díky velkorysému prostoru a několika zákoutím nebudete mít problém zaparkovat ani dvojčata.

Alex Míra Pája Peťa Host PB Host ET Host DH Celkem
Monet (čokoládový) 6 5 5 4 3 3 2 28
Punčový 1 7 3 1 2 7 5 26
Mrkvánek 5 4 4 5 7 5 4 34
Borůvkový páj 2 3 1 2 4 2 1 15 ♥
Tvarožník 7 1 2 3 6 1 7 27
Banánová pěna 4 6 6 6 5 4 6 37
Kávový 3 2 7 7 1 6 3 29

Odkazy:

Facebook podniku

Stránky podniku

Recenze odjinud:

Zomato.com

Yelp.cz

Mapa:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..