MoMo Veg Café

31. května 2018

« z 3 »

Chcete mlsat zdravě bez lepku, bez cukru, bez mléka a vajec? Vypravte se do MoMo Café tak jako my! Tato malinkatá kavárna v blízkosti slavné novoměstské Náplavky sice nenabízí místo k posezení, ale na rychlé kafe a dortík jsou tam barové židličky a na větší posezení Vám dortíky rádi zabalí s sebou, čehož jsme využili i my. Byl jeden z tropických dnů a večerů „jara“ 2018 a dortíky jsme proto odešli ochutnávat na úžasné a tiché prostranství u Institutu pro plánovaní a rozvoj (aka IPR), které jakožto veřejný prostor pro odpočinek a posezení všem doporučujeme.

Na dortíky bez lepku, cukru, mléka a vajec jsme byli velmi zvědaví a naše zvědavost byla ukojena tím, že nás čekalo několik nových více či méně překvapivých a zvláštních chutí.

Vítězem se stal jednoznačně MoMovník, vlajkový dortík kavárny. Strukturou sice připomínal medovník (vrstvené plátky těstového korpusu prokládané krémem), na který svým názvem odkazuje, ale tím podobnost skončila. MoMovník chutnal velmi kokosově, sladce a trochu se drolil. Na webu kavárny popisují jeho složení následovně – kokosové mléko, bio rýžový sirup, bio javorový sirup, čiroková a rýžová mouka, cocovit.

S velkým odstupem se jako druhý umístil čokoládový dortík, jehož korpus chutnal trochu jako starý chleba a podobně jako MoMovník byl hodně kokosový. Krémová náplň však naše čokoládové očekávání více či méně naplnila.

Těsně za dortem čokoládovým skončil dort Míša, u kterého nás nejvíce nadchnula jeho dřevitá chuť – stejná jako když olizujete dřevěnou tyčinku nanuku Míša.

Umístěním čtvrtá třešňová buchta byla asi sezónní, a proto na ni v jiné roční době asi nenarazíte, ale pokud dostanete chuť na jakoukoli jinou buchtu, můžeme jen doporučit, protože ta třešňová se vůbec nesypala, byla šťavnatá a právě tak akorát sladká.

Páté místo patřilo cheesecaku, u kterého jsme byli upozorněni, že je ve slevě, protože už byl velmi blízko datu expirace. Chuťově nás nenadchnul, protože nechutnal téměř po ničem a vyloženě se nám sypal pod rukama.

Nejvíc kontroverze zaznamenal jinak tradiční zákusek tiramisu, neboť v podání MoMo Café tiramisu chutnalo každému z nás trochu jinak a připomínalo nám jiné věci. Krém, který se standardně připravuje z ricotty, nám připomínal klasický žlutý vanilkový Termix a „poleva“, která asi měla imitovat kávovou chuť, nám zase připomínala čokoládovou rumovou tyčinku Rumba. Poleva však některým z nás chutnala „přismahnutě“ až spáleně a shodli jsme se, že cukráři nebo cukrářce asi jednoduše ujela ruka s rumovou trestí. Tiramisu skončilo na předposledním místě.

Na úplném konci hodnocení se umístilo brownie, které bohužel nechutnalo po ničem a těsto bylo už trochu vysušené. Na našem provizorním talířku zůstávalo dlouho nedojezeno, což svědčí o mnohém.

Celkově dortíky z MoMo Café doporučíme komukoliv, kdo nemůže nebo nechce jíst některou z tradičních dortíkových ingrediencí. Nemáme bohužel zatím žádné srovnání (kromě raw dortíků ze Secret of Raw), ale MoMo Café nás od návštěv podobně zaměřených podniků neodradilo, a tak vám snad brzy nabídneme i jiné srovnání.

Alex Míra Pája Peťa PB Celkem Pořadí
Míša 4 6 NA 3 2 15 3.
Čokoládový 3 7 2.5 1 1 14,5 2.
Brownie 7 5 7 4 6 29 7.
Tiramisu 6 2 NA 7 7 22 6.
Momovník 1 1 1 2 3 8
Cheesecake 5 3 4 6 4 22 5.
Třešňová buchta 2 4 5.5 5 5 21,5 4.

Odkazy:

Web podniku

Facebook

ŽenaIn.cz (rozhovor s majitelkou a pekařkou)

Recenze odjinud:

Slevomat.cz (MoMo café nabízelo své dortíky přes Slevomat a získali 136 zákaznických referencí)

Mapa:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..