Můj šálek kávy

5. listopadu 2014

« z 4 »

Můj šálek kávy jsme navštívili až na druhý pokus, protože poprvé jsme neměli rezervaci, a to se nám vymstilo – kavárna s dobrými dorty, drobným jídlem a výbornou kávou je totiž velmi populární. Doporučujeme tedy rezervovat místa k sezení 2-3 dny dopředu. K návštěvě nás inspiroval rozhovor s majitelkou pekárny Cup of Cake na serveru Lidovky.cz ze začátku října. Kavárnu Můj šálek kávy jsme znali už dříve pro jejich kávu ze spřízněné pražírny Doubleshot, ale nenapadlo nás, že bychom ji mohli navštívit v rámci Cukroušů.

Kavárna je oblíbená mezi moderními pražskými hipstery, odpovídají tomu prostředí i ceny. Prostory jsme se pokusili nafotit, nejvíce nás zaujala obnažená cihlová zeď s grafiti názvu kavárny a masivní stoly. Ochutnali jsme, co se dalo, a to včetně drobného jídla z nabídky a domácích limonád. Nejdůležitější však byly dorty:

Větrník s čokoládovou náplní byl sice vyrobený z klasického odpalovaného těsta, ale jinak nám větrník moc nepřipomínal. Místo obvyklého žloutkového krému skrýval čokoládovou náplň, která se podobala krému na cupcaku. Celkově nám přišel dosti vysušený a kombinace těsta a krému nám příliš neladila, ale dokážeme si představit, že si své příznivce najde.

Čokoládový cupcake naše očekávání naplnil a shodli jsme se, že mnoho lepších cupcaků jsme v českých krajích zatím neměli. Korpus nebyl zbytečně hutný ani bábovkovitý, ale hezky nadýchaný a přitom vláčný. A v každém případě hodně čokoládový. Krém navrchu nebyl zbytečně přeslazený a chutnal poctivě po základních ingrediencích. Páje normálně cupcakes nechutnají, ale prohlásila, že tento je docela výjimečný.

Čokoládový dort nás také nezklamal. Korpus byl naplněný vlašskými ořechy, uprostřed hutný čokoládový krém a nahoře posyp z práškového kakaa a vše to bylo líznuté nějakým alkoholem. Taková velká belgická pralinka.

Malinový cheesecake byl naším prvním favoritem. Už od pohledu nás zaujal množstvím malin, které vypadaly a chutnaly velmi čerstvě, náplň byla tvarohová (tedy nikoli z Philadelphie ani ze smetany a tudíž houbovité konzistence) a korpus zůstal vláčný a současně příjemně lámavý.

Banánovo-kávový dort byl nevzrušivý až nudný a velmi banánový. Piškotové těsto, prolínané spoustou banánů a krému s kávovou příchutí. Dort si však dokázal zachovat lehkost.

Mrkvový dort jsme si objednali jako přídavek, protože se ve vitrínce objevil až chvilku před naším odchodem. Mrkvové těsto chutnalo všem bez výjimky, krému bylo příliš a lehce přebíjel chuť těsta (aneb mrkev dort odlehčí a krém ztíží). Celkový dojem však zůstal skvělý.

Hodnocení jako ve škole – čím nižší číslo, tím lepší. Celková známka je součet jako u maturity.

Alex Míra Pája Peťa CELKEM
Větrník 6 6 6 6 24
Cupcake 5 1 5 4 12
Čokoládový 3 2 5 4 14
Cheesecake 5 1 1 2
Banánový 2 5 4 1 12
Mrkvový 4 3 3 3 13

Nejlepší hodnocení si získal malinový cheesecake, následoval banánový dort a cupcake (stejné pořadí). Jako poslední se jednoznačně ocitnul čokoládový větrník.

Celkově se nám v Mém šálku kávy líbilo, vyšší ceny odpovídají kvalitě a určitě bychom se do kavárny vrátili na pracovní schůzku nebo na kávu s příjemným posezením a dobrými dorty. V této kavárně také nastal historický okamžik, kdy se do Páji nevešlo už vůbec nic! Tedy údajně možná kromě dalšího malinového cheesecaku.

Odkazy:

Stránky podniku

Facebook podniku

Recenze odjinud:

Scuk.cz

Tripadvisor

Na Kafco

Mapa:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..