Sweet Secret of Raw

25. března 2014

Vcelku netradiční volba, která padla zejména proto, že se raw cukrárna čerstvě otevřela a chtěli jsme ji prostě hned vyzkoušet. Raw cukrárna se vyznačuje hlavně tím, že zákusky zde nejsou tepelně upravované (a když už, tak jen do 40 stupňů Celsia) a neobsahují mouku, cukr, mléko ani vejce, natož barviva, éčka či jinou chemii.

Cukrárnu otevřeli ti stejní majitelé, kteří provozují úspěšnou raw restauraci na Žižkově. Interiér cukrárny je krásně prosvětlený, nábytek z palet, živé rostliny osazené uprostřed dřevného stolu a všemu vévodí velkoformátová fotka mopsího štěňátka (mopsí princezny).

Abychom toho co nejvíce ochutnali, dali jsme si již předem připravené a ve vitríně vystavené degustační menu, které obsahovalo následující:

Banánový cheesecake – nic objevného, možná příliš mnoho banánu a na některé z nás i příliš mnoho kokosu, který se do cheesecaku normálně nedává a asi ani nehodí.

Black & White dort – ta bílá část „čokolády“ chutnala jako nepovedené mléko. Černá část „čokolády“ byla naopak moc dobrá. Celkový dojem jednoduše hodně čokoládový.

Macha tea dort – pro milovníky zeleného čaje je to jednoznačná volba. Je jako zahuštěný macha tea se spoustou cukru a tuku nebo možná kondenzovaného mléka. Jelikož však ani jedno dort coby raw produkt neobsahuje, nechápeme, jak takové skvělé konsistence a chuti cukráři dosáhli!

Dort jablko a skořice – jablko šlo hodně poznat, ale dort se ničím nevymykal krom právě oné opravdové chuti jablka.

Dort borůvka a levandule – zcela netradiční spojení silných, ale velmi příjemných chutí. Jeden by až řekl, že to musí být celé chemické a nemůže to být opravdová chuť jen tak sama o sobě.

Nutno podotknout, že všechny dortíky v degustačním menu měly stejný tvar i stejné provedení – úplně stejně chutnající korpus jako základ a potom „tematická náplň“ nahoře. Dortíky jsou velmi hutné (všechny) a snadno zasytí. Pro ty, kdo chtějí jen tak zobat nebo něco malého ke kafíčku, doporučujeme dortíky sdílet.

Celkový dojem: skvělé a příjemné místo, netradiční dorty za vyšší ceny, které jsou však rozhodně ospravedlnitelné a kterým se nelze divit. Je to všechno zdravé mlsání bez chemie a jen ze všeho přírodního.

Odkazy:

Stránky podniku

Facebook podniku

Recenze odjinud:

Lime & tonic

Kašulka (ochutnávala podobné degustační menu jako Cukrouši – skvělé na porovnání)

Indefinite Adventure

Mapa:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..