Sweetlife

13. září 2016

« z 3 »

Do cukrárny Sweetlife nás navedl Míra, protože si dortíky z dílny Sweetlife vyhlédl na farmářských trzích a duchapřítomně si vzal vizitku, kterou o pár dní později zase překvapeně objevil. Bohužel v den Curkoušů natolik onemocněl, že se poprvé za historii Curkoušů nezúčastnil. Ale byl s námi v duchu a také ve velmi konkrétní podobě jeho foťáku, který nám i přes svou nemoc zapůjčil na focení dortíků.

Prochutnali jsme se celou vitrínkou:

Ořechový koláč měl velmi hutnou ořechovou náplň, která seděla na sušenkově chutnajícím korpusu. Některým chutnal velmi přízemně a obyčejně, jiným originálně, protože jeho ořechovost byla výrazná a jiná, než u standardních ořechových koláčů. Umístil se však ke konci tabulky.

Cheesecake byl z Philadelphie (!) což je pro Alex vždy dobrou zprávou, která ji zvedá náladu. Dala ho, jak jinak, na první místo. U ostatních se však z neznámých důvodů stejný úspěch nezopakoval.

Čokoládový dort s karamelem chutnal jako nepovedený brownie s vrstvami karamelu. Konsistence dortu byla příliš lepivá a málo čokoládová a celkově byl dort velmi sladký bez zjevné příčiny. Stal se celkovým poraženým v této návštěvě Cukroušů.

Mrkvový dort, stálice v nabídkách pražských cukráren a kaváren, měl skvěle vyvážený poměr mezi vrstvami těsta a náplně. Těsto nebylo vysušené a náplň a poleva nahoře dortu měla velmi dobrou konsistenci – nebyla ani příliš tučná, ani příliš sladká, nebo zrnitě moučná – byla povedená. Mrkvový dort se umístil po právu druhý v pořadí.

Druhé místo s mrkvovým dortem sdílel dort jablečný. Když jsme do cukrárny přišli, byl ještě nenačatý a jeho čerstvost se nám doslova rozplývala na jazyku. Jablečná náplň koláče měla dobrou konsistenci i příjemnou sladkost. Korpus koláče byl křehký, ale ne natolik, aby se nám rozpadal pod rukama. Jednoduše velmi dobrý a poctivý jablečný koláč.

Ovocný košíček, další ze stálic cukráren a kaváren, jsme ohodnotili jako průměrný. Korpus košíčku byl mírně vysušený, ale zachránil ho velmi dobrý krém a čerstvě vypadající a svěže chutnající hroznové víno.

Tiramisu bylo z mascarpone a dobrých piškotů, ale protože snad každý, kdo nějaké dobré tiramisu ochutnal, má svoji představu (mnohdy zcestnou a velmi subjektivní) o dobrém tiramisu – je to jeden z mála dezertů, na kterém se nikdo nikdy neshodne. Někdo má rád hodně kávovou příchuť, jiný to nenávidí; někdo vítá mascarpone tekutější konsistence, jiný čeká téměř tvaroh. Tiramisu v podání Sweetlife neurazilo ani nenadchlo nikoho z Cukroušů, a proto asi skončilo pěkně uprostřed.

Roláda nás překvapila už jen tím, že ji ve Sweetlife nabízeli, protože roláda není stálicemi mezi nabídkou cukráren a kaváren, do kterých Cukrouši zatím zavítali. Roláda měla dobré piškotové těsto a skvělou ovocnou chuť, ale kromě Evky ji všichni hodnotili nepříliš pozitivně, a proto skončila na předposledním místě.

Makový cheescake byl nejoriginálnějším dortem návštěvy, protože maková semínka v kombinaci s Phliladelphií chutnala nečekaně a dobře. A pro svou originální chuť se stal vítězem tabulky. Po zásluze doputoval také k nemocnému Mírovi, které se i díky němu zase rychle uzdravil.

Návštěva Sweetlife byla velmi milá, protože nám dortíky představovala sama autorka konceptu cukrárny a jejích receptů. Dortíky nám celkem chutnaly, méně se nám však líbil interiér a atmosféra cukrárny. Televizní obrazovka, hukot přístroje na točenou zmrzlinu a jistá neútulnost prostoru nás vede k závěru, že bychom se do Sweetlife vrátili pro dortíky do krabičky s sebou. Cukrárna je však známá jako baby-friendly podnik a podle všeho (sami zatím nedokážeme posoudit) tu mají skvělý dětský koutek, takže určitě doporučujeme pro naše čtenáře s dětmi.

Alex Pája Peťa ET PBo PBu Celkem Pořadí
Ořechový koláč 7 7 2 2 5 7 30 7
Cheesecake 1 4 5 3 8 5 26 4
Čokoládový s karamelem 5 9 9 8 9 8 48 9
Mrkvový koláč 2 1 4 7 7 1 22 2
Ovocný košíček 9 3 7 4 4 3 30 6
Jablečný koláč 3 2 1 6 6 4 22 2
Tiramisu 6 6 3 5 3 6 29 5
Roláda 8 8 8 9 2 9 44 8
Makový cheesecake 4 5 6 1 1 2 19

Recenze odjinud:

Sexymamas.cz

Odkazy:

Facebook podniku

Stránky podniku

Mapa:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..