Vanille

10. února 2017

« 1 z 3 »

Kolikrát už jste čekali na tramvaj nebo autobus na náměstí Míru a říkali jste si, jestli je nejlepší volbou pro rychlé občerstvení párek v rohlíku, sezónní stánek s ovocem nebo hranatá bouda s velkou prosklenou stěnou a okénkem na zmrzlinu? Z nás Cukroušů už každý mockrát, ale o tajemství Vanille podle všeho věděli jen Pája a Peťa, který to shrnul takto:

„Na nic si nehraje. Cukrárna s cukrovinkami pro každého. Ze zastávky na Míráku sem má každý blízko – a z cukrárny je krásně vidět na zastávku, Ludmilu a život kolem.“

Po dlouhé době jsme se při návštěvě Vanille neprochutnali celou vitrínkou a neochutnali jsme dokonce ani místní punčový řez, na který nás Peťa lákal ještě před tím, než se s Pájou po sedmi letech z blízkosti cukrárny odstěhují.

Začneme s bezé, na které nás Peťa lákal také, ale naštěstí bylo v nabídce, a tak jsme ho i ochutnali. Megapusinka nadopovaná cukrem zavalená kopcem šlehačky. Ideální volba pro sebevrahy a diabetiky! Rakvička bez rakvičky. Patrně nejrozporuplněji hodnocené číslo večera, ale pokud máte rádi výše popsané, přijdete si na své. Něco jako svíčková se šesti.

Svěží piškotové těsto, dobré a pevné ovoce a želé, které nechutnalo jako aspik nebo sulc, ale příjemně uzavíralo celek. To je Charlotta v podání Vanille. Shodli jsme se na tom, že mezi ovocnými dorty, co jsme zatím ochutnali, by se rozhodně umístil mezi nejlepšími.

Nugátový dort na první pohled nebudil příliš důvěry, protože vypadal trochu jako koupený v supermarketu. Naštěstí šlehačkový krém, který bývá u podobných dortíků kamenem úrazu, byl docela dobrý a u Míry si díky němu dokonce vysloužil bronzovou příčku v hodnocení.

Pistáciový dort byl druhým sporným bodem večera. Alex a Mírovi moc chutnal, a to včetně krycí zelené vrstvy. Ta připomínala Alex kondenzované mléko s příchutí pistácií, Mírovi trochu marcipán, ale Páju a Peťu B. zase naopak zklamala. Proto pistáciový dortík nevyhrál.

Skořicový dort vůbec nechutnal po skořici a zdálo se nám, že jsme spíše dostali čokoládový dort s višněmi. Ale schwarzwaldský dort to také nebyl, takže nás prostě zmátl tělem. Nejvíce chutnal Peťovi B., který chválil osvědčenou kombinaci čokolády s višněmi, u ostatních zůstal pod průměrem.

Posledním dortíkem večera a současně jeho vítězem se stal dort mrkvový. Poctivý kus dortu s roztomilou marcipánovou mrkvičkou. Pozitivně jsme hodnotili, že korpus nebyl ani trochu vysušený a tradiční bílá poleva nebyla ani mazlavá, ani krusta cukru, ani hrudky másla. Rozhodně nadprůměrně dobrý mrkvový dort.

Vanille některé z nás velmi mile překvapilo a nikoho nezklamalo. V ráji cukráren v okolí náměstí Míru je to rozhodně dobrá volba. Dog friendly, kočárek se vleze (koutek není), ale hlavně z okna uvidíte přijíždějící tramvaj, kterou kdykoli pohodlně doběhnete. I díky tomu, že se objednává u pultíku a platí předem.

Míra Alex Pája Peťa PB Celkem Pořadí
Bezé 2 6 2 1 6 17 3
Charlotta 6 2 3 4 3 18 4-5
Nugátový 3 5 5 6 4 23 6-5
Pistáciový 1 1 6 3 5 16 2
Skořicový 4 4 4 5 1 18 4-5
Mrkvový 5 3 1 2 2 13

Odkazy:

Facebook podniku

Recenze odjinud:

Yelp.cz

Zomato

Mapa:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..