2 Steps 2 Heaven Café

9. ledna 2019

« z 2 »

Cukrouši oslavili pět let své existence! Symbolicky v předvečer našeho výročí jsme proto zamířili na jubilejní oslavu do nové žižkovské kavárny 2 Steps 2 Heaven. Kavárnu jsme vybrali z ryze praktických důvodů – mají velký dětský koutek (nebo spíše celé jedno patro pro děti a rodiče v suterénu kavrány). Praktického výběru jsme však nelitovali, protože dortíky byly moc dobré, obsluha milá a místo je to příjemné a útulné. Bohužel s námi necukroušoval Míra, který ve své nové politické roli usilovně pracuje pro dobro Prahy a jejích obyvatel, až z toho nemá čas na cukr!

Vítězem večera se stala paradoxně trochu nedortíková panna cotta s malinami, které vůbec nic nechybělo. Chutnala přesně tak, jak má dobrá panna cotta chutnat, tedy jako vařená smetana. Maliny navrchu byly příjemně sladkokyselé a jejich vrstva byla dostatečná na to, aby se výborně snoubila se smetanovým základem.

O druhé a třetí místo se podělil větrník tartaletkou. Jak jsme si už mockrát ověřili, základem dobrého větrníku je čerstvost a načechranost krémů, což větrník v podání 2 Steps 2 Heaven splňoval. Jediné, co se mu dalo vytknout byla pro některé (Alex) malá vrstva karamelového glazé.

Čokoládová tartaletka v sobě v sobě ukrývala mnoho známých chutí, a proto by se nejlépe dala popsat jako skvělá kombinace oříškové pomazánky Nutella, malých dezertních kuliček Ferrero Rocher a klasického české likérové špičky. Ideální pro ty, kteří v dortíku „potřebují“ čokoládu a zároveň několik chuťových překvapení v jednom.

Bramborovou medaili získal limetkový cheescake, který byl kupodivu opravdu cheesecakem a nikoli tvarohovým dortem. Limetková chuť byla mile sladkokyselá a korpus sušenkový a v solidní vrstvě.

Předposlední místo patřilo dýňovému cheescaku, který nám chutnal spíše jako perníková buchta nebo jako naše představa, jak chutná dýňové latté ze Starbucks. S cheesecakem měl této dortík společnou tak možná formu (korpus a náplň na korpusu), ale obsah byl jedna velká dortíková invence.

Míša dort skončil poslední, protože dorty à la Míša málokdy dokážou ohromit a máme teorii, že Míša dorty si objednávají zejména Míša fandové, a to v jakékoliv cukrárně, kam přijdou. Tudíž se cukrářky a cukráři nemusí snažit o inovace nebo překvapující chutě – jednoduše po nich není poptávka. Dortík jsme nicméně využili pro našich cukrouších pět symbolických svíček, takže nám skvěle posloužil i tak.

Kavárnu i její dortíky bychom proto všem žižkovským i přespolním doporučili, a máte-li s sebou děti, tím spíše je tam vezměte také. A tip nakonec, vedle cukrárny je milá a moc dobrá vinárna, kde jsme se nakonec v plné sestavě po ochutnávání dortíků sešli.

  Alex Pája Peťa PB Cekem Pořadí
Větrník 3 5 2 1 11 2.-3.
Dýňový cheesecake 4 6 4 2 16 5.
Limetkový cheesecake 5 3 3 4 15 4.
Tartaletka 2 1 5 3 11 2.-3.
Panna cotta 1 2 1 5 9 1.
Míša 6 4 6 6 22 6.

Odkazy:

Facebook

Recenze odjinud:

273 recenzí se Slevomatu

Tripadvisor

Mapa:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..