Dorty domů

11. května 2018

« z 2 »

Do cukrárny Dorty domů jsme se rozhodli vypravit na doporučení lokálních branických patriotů jakožto do cukrárny, kam chodí místní pro dorty na oslavy již mnoho let. Cukrárna je už od pohledu zvenku tradiční cukrárnou s růžovým dekorem, zdobným písmem a zaprášenými maketami dortů za výlohou, ale uvnitř působí mile a moderně a dokonce ani nemá pověstný pultík na odkládání nádobí. V létě se nabízí možnost posedět venku před cukrárnou.

Sortiment nabízených zákusků je velký a bylo z čeho vybírat. To stejné však neplatí o nabídce nápojů, která je omezena na základní kávy, rozlévaná vína a sladké limonády. Ceny jsou více než příznivé, dortík stojí v průměru 30-40 Kč. Nadšeni výběrem i cenami jsme si objednali pět dortíků s tím, že podle chuti ještě nějaké doobjednáme.

Bohužel chuť nás přešla téměř okamžitě. Když Míra začal dortíky fotit, všiml si při kontrole fotky na displeji něčeho bílého a chundelatého na punčáku – byla to plíseň. Punčák jsme vrátili (a výměnou dostali dortík jiný) a opatrně začali ochutnávat zbylé zákusky.

Všech pět dortíků bylo na první pohled oschlých a chutnalo dost podobně. Suchý piškot, okoralý a uměle ztužený krém, želírované ovoce, nastavovaná čokoláda. Je proto velmi obtížné jednotlivé zákusky nějak rozumně popisovat. Můžeme snad jen napsat, že vítězem se stal zákusek malinový, protože byl nejčerstvější, a poraženým se stal větrník, protože byl lehce žluklý a nejvíce suchý.

Ač neradi, cukrárnu Dorty domů nemůžeme doporučit z žádného důvodu, což se nám za historii Cukroušů zatím nestalo. Neoslní interiérem, nabídkou, lokalitou ani poměrem cena/výkon. Její dobrá pověst u místních tak pravděpodobně stojí a padá s dorty na zakázku, u nichž lze čerstvost i chuť zřejmě lépe ohlídat. Pokud tam i přesto zavítáte, doporučujeme vybrat si zákusek ne podle chuti, ale podle čerstvosti.

Alex Míra Pája Peťa PB Celkem Pořadí
Jahodový 3 3 3 1 5 15 2.-3.
Malinový 1 2 1 2 1 7 1.
Harlekýn 2 1 4 5 3 15 2.-3.
Karamelový 5 5 5 4 2 21 4.
Větrník 4 4 2 3 4 19 5.

Odkazy:

Web podniku

Facebook

Recenze odjinud:

Yelp.cz

Slevomat.cz (Cukrárna nabízela slevu na dorty na objednávku a dostali 63 hodnocení)

Mapa:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..