Café Millème

25. září 2018

« z 2 »

Kavárnu Millème jsme objevili docela náhodou, když jsme pro další návštěvu Cukroušů hledali cukrárnu poblíž ostrova Štvanice. Sami se zkuste zamyslet, kolik znáte cukráren nedaleko od Florence. Možná Mojecukrářství.cz na Poříčí, kde jsme už byli (naše dojmy tady), nebo Ovocný světozor (u Masaryčky i u Billy na Florenci), ale jinak přeje Petrská čtvrť spíše luxusnějším a cizokrajným podnikům. Zásah jsme zaznamenali až v Klimentské, což je klidná ulice hned za generálním ředitelstvím Českých drah, kde měl Míra shodou okolností kdysi klubovnu svého turistického oddílu. Tento úvod je trochu výpravnější, ale už jdeme k věci. Ještě že má Míra ty Cukrouše, kde se může vypsat!

O Millème jsme předem nic nevěděli a až na místě jsme zjistili, že všechny dortíky vyrábějí na místě dle svých jedinečných receptur a z kvalitních a „udržitelných“ surovin. Důraz na originalitu a kvalitu je patřičně reflektován v cenách, které nás mírně zaskočily – v průměru jeden dortík stojí 150 Kč, čímž si Millème vysloužilo titul zatím nejdražší cukrárny, kterou jsme navštívili. Nenechali jsme se tím ale odradit a objednali si dortíky podle chuti a vzhledu. Tady jsou:

Vítězem se stal citrónový tarte, který byl jednoduše moc dobrý a ne přeslazený. Na jeho umístění jsme se také vzácně shodli a stal se jasným vítězem.

Na děleném druhém až třetím místě skončil jablkový dort a dort San Francisco (s přezdívkou dort LGBT díky jeho barevnosti). Duhový dort byl lehounký, chuťově neidentifikovatelný (takový mixed gender) a Peťovi J. přišel skvělý, byť punčák to nebyl.

Jablkový dort byl podle Alex takový lepší štrúdl s karamelem. Sestával z více dobře nakombinovaných „nečekaných“ vrstev a nejvíc chutnal Páje.

Raw dortík s rybízovou a oříškovou příchutí chutnal Mírovi, kterému připomínal černorybízový sorbet a to je přece skvělá věc! Rozhodně jeden z lepších raw dortíků, které jsme ochutnali za celou historii Cukroušů.

Matcha (cha-cha) skončil nepřekvapivě na posledním místě, protože chuť matchi ocení jen opravdoví znalci. Jinými slovy musíte být hodně macho, abyste si ho vybrali za favorita. V naší cukrouší skupince se však běžně nikdo takový nevyskytuje, až to Alex zabylo líto a poslala expres jeden extra kousek Peťovi B., který zatím doma hlídal nejmladšího cukrouše. Nicméně pro ty, kteří mají chuť matchi rádi, je tento dortík k nezaplacení. Pudrová silná chuť matchi v kombinaci s pravou skvělou čokoládou z tohoto dortíku dělá skvost, kterému nelze nic vytknout.

Jako pozornost podniku jsme na konci návštěvy dostali několik makrónek k ochutnání a byly opravdu famózní. Křehké, čerstvé, mandlové s inspirujícími chutěmi. Rozhodně doporučujeme!

Sečteno podtrženo, Millème nás pohostilo dobře, ale poměr ceny a výkonu už tak hvězdný nebyl – je to drahé místo, ale pokud chcete dobrý dortík a dobré kafe, určitě neprohloupíte.

Alex Míra Pája Peťa TK Celkem Pořadí
Raw 3 2 3 5 4 17 4.
Matcha 1 5 5 4 5 20 5.
San Francisco 5 3 4 2 2 16 2.-3.
Citrónový tarte 2 1 1 1 1 16 1. 
Jablkový 4 4 2 3 3 6 2.-3.

Odkazy:

Facebook

Recenze odjinud:

DogCity (včetně super fotek dortíků a interiéru)

Mapa:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..