Cukrárna U Veletrhů

28. března 2015

« z 2 »

Velkou cukrárenskou jízdu z konce března jsme stylově zakončili nedaleko od Matějské (nebo také od Národní galerie, jak podotýká Alex), a to hlavně proto, že jsme měli neuvěřitelnou shodou náhod všichni o víkendu čas! Cukrárna U Veletrhů je pro místní tak trochu legendou – celé generace holešovických sem chodí již desítky let (zhruba 60!) a jak interiér tak skladba zákusků se za tu dobu příliš nezměnily. I to dodává nepochybně této cukrárně vlastní kouzlo. Ochutnali jsme „kdeco“, protože ceny jsou v porovnání s předchozími navštívenými podniky opravdu vstřícné. I proto se naše komentáře omezují jen na základní postřehy.

Maršál: mnoho zákusků v jednom. Linecké dole, ovoce nahoře a šlehačka mezi tím. Trochu nás tím zmátl.

Šlehačkový košíček nám byl doporučen jako místní specialita. Připomínal nám rakvičku s vaječným krémem a šlehačkou. Taková jedohubková (nebo chcete-li tapas) verze rakvičky.

Indiánek byl dle Peti (odborníka na indiány, rovné příležitosti pro ženy a daňové ráje) dosti dokonalý, protože pěna byla tak akorát sladká a čerstvá, jak jen pěna může být.

Kuba měl (nebo možná měla?) neobvyklou chuť pařížské šlehačky, ale těsto bylo nudné.

Laskonka a punčový dort byly charakteristické zejména svojí průměrností (pokud se to tak dá vůbec říct). Tečka.

Větrník nás zaujal svou zvláštně intenzivní barvou, ale na chuti se to naštěstí neprojevilo. U Cukroušů zvítězil. Na rozdíl od předchozích ochutnaných větrníků měl hutnější a těžší těsto, ale celkově chutnal velmi vyváženě, což nás přesvědčilo.

Závěrečným bonusem se měl stát vaflový dort. Po šlehačkové kanonádě to byla tak trochu úleva: spodek maršála a „v jednoduchosti je krása“.

Celkový dojem by se dal shrnout tak, že dorty U Veletrhů jsou hodně šlehačkové, Míra by sem poslal svoji maminku a vůbec podnik odpovídá naší představě o klasické poctivé české cukrárně, což krásně podtrhnul i tác na odkládání použitého nádobí. A možná trochu off-topic: umějí zde fenomenální jidáše, ale i mimo období Velikonoc vám zde nabídnou skvělé sladké (odborně křehké) pečivo.

Alex Míra Pája Peťa CELKEM
Maršál 1 3 4 7 15
Kuba 4 5 8 8 25
Košíček 5 1 3 5 14
Indiánek 3 7 6 1 17
Laskonka 7 2 5 3 17
Větrník 6 4 1 2 13 
Punčový 8 6 7 4 25
Vaflový 2 8 2 6 18

Odkazy:

Facebook podniku

Recenze odjinud:

Yelp.cz

Mapa:

One thought on “Cukrárna U Veletrhů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..