Bauman

15. listopadu 2016

« z 3 »

Znouzectnost! Aneb kam se vypravit, když jediný společný volný večer v týdnu můžeme všichni až po osmé? Míra si vzpomněl na Bauman, který se nenápadně krčí mezi pasáží Metro a bývalým lahůdkářstvím Paukert na Národní. A také pod svatebním salonem, který zvenku na rozdíl od kavárny upoutá na první pohled, ale schody do něj vedou přímo kolem baru kavárny. Nevěsty, které se potřebují vejít do šatů, nemusejí zoufat, dortíkům lze jednoduše odolat. Ovšem nejprve si přečtěte naše cukroušování, ke kterému se tentokrát jako host připojila Evčina kamarádka Lucka.

Vítězem večera se stal větrník. Opravdu velký a docela chutný, nevysušený, ale hlavně s dobrou šlehačkou. Alex si neodpustila jedovatou poznámku, že větrník měl potenciál být hnusný, ale nakonec docela ušel.

O druhé až třetí místo se podělily banánovo-karamelový a nugátový dort. První z nich byl takový piškot s banánem. Banán chutnal jako banán a vrchní dva centimetry byly dobré. Zbytek už méně. Nugátový dort jsme nazvali nudným, chutnal nám hlavně poctivý oříškový posyp. Ale Ferrero to tedy nebylo ani trochu Rocher.

Jakub IV. aka dortík Kuba si vysloužil rozporuplné hodnocení. Evce přišel nudný, protože chutnal jako pařížský krém (či šlehačka), celkově byl ale poměrně dobrý a čerstvý. Potrápila nás tvrdá vrstva čokolády, na kterou byla i dlouhá dezertní vidlička krátká. A pak ten nešťastný krémový bobek nahoře. Kdyby jich bylo víc, šli bychom se s nimi koulovat.

Borůvkový dort byl horší průměr. Ve výsledném pořadí mu ubrala vrstva želé, i když chápeme, že ovoce je třeba konzervovat proti povětrnostním vlivům cukrárnské ventilace. Škoda nevyužitého potenciálu, protože piškotové těsto nás nikterak nepohoršilo.

Picasso košíček nebyl ani modrý ani kubistický. Ale ve vitrínce nás zaujal na první pohled a těšili jsme se na příjemné překvapení. To se však bohužel nedostavilo. Celkově byl dortík fádní, nechutnal po ničem (kromě pachu ledničky) a zachránit ho mohly leda tak oříšky. Korpus košíčku byl suchý jako Mírovo „suché lůžko“ aka suchá dáseň po trhání osmičky (dada).

A na scénu přichází dortík Madagaskar. Jen škoda, že v tomto případě to nebyl náš oblíbený film, ale dort s bílým „latexem“ na povrchu. Tak nám aspoň připadala dokonale izolující cukrová hmota na povrchu. Prohrál o koňskou délku a nám nezbývá než dodat „I like to move it, move it.“ (taky dada).

Cukrárna Café Bauman nás překvapila, žel negativně. Když se podíváte na web, snadno získáte pocit, že jde o řemeslnou výrobnu s dlouhou tradicí. Stejně přesvědčivě působila i paní kavárnice, která byla na nabídku dortíků viditelně hrdá. Možná podniku křivdíme, možná jsme moc rozmazlení, možná jsme jen přišli v nevhodnou dobu (navzdory frekventovanému místu jsme po první čtvrthodině v kavárně zůstali sami), ale u Baumanů nás nepřesvědčili. Prostě ne. Ale aspoň to Peťovo nové pero psalo krásně. 🙂 Dog friendliness jsme tentokrát netestovali, kočár se v pohodě do kavárny vejde, koutek pro děti není.

Alex Míra Pája Peťa PB ET LU Celkem Pořadí
Borůvkový koláč 5 3 6 3 6 2 1 26 4
Picasso košíček 6 6 3 6 5 6 7 39 5
Nugátový dortík 1 4 5 4 3 1 4 22 2
Dortík Madagaskar 7 7 7 7 7 4 5 44 6
Dortík Kuba 2 1 2 5 4 7 3 24 3
Větrník 3 2 1 1 1 5 6 19 1 ♥
Banánovo-karamelový dort 4 5 4 2 2 3 2 22 2

Recenze odjinud:

TripAdvisor

Odkazy:

Facebook podniku

Mapa:

One thought on “Bauman

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..