Monolok cafe

13. července 2015

« 1 z 2 »

Kavárnu Monolok jsme měli na seznamu tipů již delší dobu coby vinohradskou jistotu pro kavárenské povaleče, ale pro návštěvu jsme se odhodlali až kvůli potenciálnímu hostu Matějovi, který se k nám měl při návštěvě přidat. Nakonec jsme však stejně dostali košem, což jsme velice těžce nesli, a proto jsme si museli spravit chuť dobrým dortem a doufat, že popularita Cukroušů bude jen růst a hosté už nás nebudou odmítat. 🙂

Ale zpět k Monoloku. Kavárna je známá pro svoji výbornou kávu a příjemné venkovní posezení. Interiér vás nenechá na pochybách, že jste v moderní kavárně – světlé barvy dodávají pocit většího prostoru a posezení inspiruje jak k práci, tak k odpočinku. Zkrátka bude se vám tu dobře pracovat nebo číst nebo jen tak pozorovat – více se o interiéru můžete dozvědět tady.

Malinovo-tvarohový dort chutnal přesně tak, jak vypadal. Napadlo nás, že takhle nějak bychom si představovali tvarohový ovocný koláč, který vám pošle (moderní) babička kurýrem Českých drah z opačného konce republiky. Dort byl hodně tvarohový a nadchnul nás méně než ostatní zákusky.

Ořechový dort chutnal jako vánoční ořechové rohlíčky z bílkového těsta a byl opravdu plný ořechů. Mírovi připadal tak trochu jako paměťová pěna: kdybyste na něj shora naplocho zatlačili vidličkou, těsto by se po chvíli opět navrátilo do původního tvaru. Alex připadal jako flapjack bez ovesných vloček.

Crème brûlée na povrchu pěkně křupalo, ale uvnitř bylo naopak hodně tekuté. Nedokázali jsme se shodnout, zda cukráři správně odhadli hranici mezi pudinkem, šodó a crème brûlée. Pokud jste fajnšmekři, raději ho zkuste ochutnat někde jinde, ale pokud máte rádi smetanový krém, zklamaní nebudete.

Ořechový cheesecake s karamelem byl především hodně sladký a tučný, chcete-li těžký. Pro Alex přeslazený (pojmenovala si ho jako „dominantní barokní dort“), Mírovi připomínal karamelovou zmrzlinu od Algidy, ale pro Páju byl dokonalý. Nicméně v celkovém hodnocení s výrazným odstupem zvítězil.

Meruňky v meruňkovém dortu nám přišly slepené, jako kdybychom si kousli do meruňkové Fit müslityčinky – chutnaly prostě víc jako sušené než čerstvé, ale mohl to být samozřejmě i záměr. Páje velmi chutnala máslová drobenka. Celkově spíše průměr.

Nezdarem dopadl pokus ochutnat jahodovo-mandlový cheesecake, protože jeho krém nám kvůli štiplavé chuti přišel „chycený“. Obsluha však trvala na tom, že ho připravovali ten stejný den a že je určitě v pořádku. Protože jsme se neshodli, do hodnocení jsme ho nakonec nezařadili.

V souladu s úvodním slovem můžeme Monolok doporučit jako dobrou kavárnu, kde se vám bude příjemně trávit čas, kvalita i velikost dortů je však velmi kolísavá a záleží na štěstí a výběru. Oceňujeme však, že si dorty připravují a pečou sami, protože chutnají skutečně jako domácí.

Alex Míra Pája Peťa Host CELKEM
Malinovo-tvarohový 4 3 5 4 3 19
Ořechový 3 5 2 1 5 16
Crème brûlée 5 2 3 3 4 17
Ořechový cheesecake  1 1 1 2 1
Meruňkový  2 4 4 5 2 17

Odkazy:

Stránky podniku

Facebook podniku

Recenze odjinud:

Expats.cz

Yelp.com

TripAdviser

Prague Stay

Mapa:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..