Prostě kafe

25. srpna 2016

« z 3 »

Inspirace pro návštěvu kavárny Prostě kafe byla lehce nepřímá: Míra s Evkou si na farmářském trhu na Jiřáku pochutnali na ovocném koláči a začali vyzvídat, odkud pochází. Dozvěděli se, že koláče a další zákusky dodává firma Louskáček, jejíž výrobky je možné ochutnat hned v několika kavárnách a cukrárnách v Praze i okolí. Tip padl na Prostě kafe (i kvůli dlouhé otevírací době).

Kavárna se nachází ve Vršovicích ve sníženém přízemí klasického činžáku a v létě je možné posedět si i na malé předzahrádce v Kodaňské ulici. Interiér je rozdělený na rušnější část u baru, kde hraje hudba, a klidnější zadní část s pohodlnou pohovkou a dětským koutkem. Všude je spousta knih a roztodivných artefaktů, kavárnu si ostatně můžete pronajmout i pro soukromou vernisáž nebo výstavu.

Ve stálé nabídce je kolem deseti dortíků od tří různých dodavatelů (a to je na kavárnu/necukrárnu velmi dobré skóre). My jsme ochutnali osm zákusků.

Dort Míša podle Alex chutnal jako mramorová bábovka: těsto bylo sušší a místo čokoládové polevy byl posypán sekanými mandlemi. Kvůli tuhé konzistenci a méně výrazné chuti nás jednoduše nezaujal. Míša asi Míšu viděl jen z rychlíku.

Kokosový dort s borůvkami nás naopak zaujal velmi a to svojí méně obvyklou kombinací surovin. Chutnala nám horní vrstva kakaové drobenky ve spojení s čerstvým kokosem. Borůvky zákusky dodávaly příjemně ovocnou chuť, ale nepřebíjely ostatní ingredience.

Mrkvový dort byl lehce podprůměrný ve srovnání s konkurencí, kterou jsme hodnotili dříve. Ublížila mu hlavně přeslazená poleva a nevýrazné těsto.

Ořechový dort se stal po právu vítězem večera. Páje připomněl její vlastní návštěvu stánku Louskáčku na trzích a chutnal i všem ostatním. Byl velmi ořechový, skoro jako kdybyste smíchali nasekané ořechy s medem (takhle nějak bychom si představovali českou verzi baklavy). Lehký korpus příjemně podtrhnul hutnou ořechovou směs.

Mandlový cheesecake si vysloužil rozporuplné hodnocení. Evce a Mírovi chutnaly mandle a korpus podobný tomu předchozímu, Alex (militantní Philadelphistka) si neodpustila klasické rýpnutí, že to přece není cheesecake. Příjemný tvarohový koláč, co neurazí (ale prý „jak koho“).

Závodní peloton uzavřel ovocný trojboj, čili koláče s pevným korpusem s tvarohovo-vanilkovou vrstvou a různými druhy ovoce v želé na povrchu: lesní směs, borůvky a jahody. Dortíky nebyly špatné, nejvíce nám rozhodně chutnal borůvkový, naopak zklamal jahodový, který obsahoval (přiznané) ovoce z kompotu.

Pozorný čtenář si jistě všimne, že všechny zákusky byly ozdobené čokoládovou polevou a doplněné kopečkem šlehačky, žel té sladké ze spreje. Mírovi se líbily průhledné skleněné talířky, které na fotkách vypadají elegantně (a nedělají problémy s vyvážením bílé v editoru). Chutnalo nám také rozlévané Chardonnay.

Kavárnu Prostě kafe doporučujeme k posezení vršovickým, za samostatnou návštěvu kvůli dortíkům však podle nás nestojí. Bohatě zásobený bar, dobrá káva a příjemné prostředí s knihami však mohou nedostatky pro mnohé hosty vyvážit.

Alex Míra Pája Peťa ET PB DH CELKEM
Dort Míša 4 7 3 8 3 7 3 35
Kokosový s borůvkami 2 4 8 7 4 8 2 35
Mrkvový 3 8 6 2 8 2 8 37
Ořechový 1 1 1 1 1 3 1 9 ♥
Mandlový cheescake 8 2 7 6 2 1 4 30
Koláč lesní směs 7 5 2 3 6 4 6 33
Jahodový koláč 6 6 4 5 7 6 7 41
Borůvkový koláč 5 3 5 4 5 5 5 32

Odkazy:

Facebook podniku

Stránky podniku

Mapa:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..